İletişime Geçin

8 HAFTALIK ONLINE MUTLULUK OKULU

Mutluluk düzeyini sürdürülebilir şekilde arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış* Türkiye’nin ilk ve tek eğitim programı

Büyük çoğunluğumuz varlığın içinde yokluk hissiyle yaşıyoruz. Zihnimiz bilgi bombardımanı altında, bir yandan geçmişin pişmanlıkları, diğer yandan geleceğin kaygıları arasında savrulurken beynimiz yorgun, bedenimiz güçsüz düşüyor. ONLINE MUTLULUK OKULU

Hayat bir yandan zorluklarla ama diğer yandan mucizelerle dolu. Hatta bakmaya cesaret ettiğimiz anda, aslında gözümüzün önünde! Gözümüzü dışarıdan “içeriye” çevirdiğimizde kısa sürede fark ediyoruz ki: Her koşul altında mutlu, doyumlu, huzurlu, hayallerimizdeki hayatı yaşamak, aslında bizim elimizde.

Nasıl mı? Gelin; 8 haftalık Mutluluk Okulu eğitinde birlikte öğrenelim, deneyimleyelim. 

Bilimsel araştırmalar, kendisini “mutlu” addeden insanların daha sağlıklı, daha uzun ömürlü olduklarını, daha dengeli ilişkilere, yaşam doyumuna sahip olduklarını ve hatta daha zengin olduklarını göstermekle birlikte, mutluluğun başarının “sonucu” değil aksine “sebebi” olduğunu gösteriyor.

 

Son yıllarda pozitif psikoloji ve nörobilim alanında yapılan araştırmalar da mutluluğun geliştirebilir zihinsel bir beceri olduğuna dair önemli kanıtlar sunuyor. Mutluluk Okulu’nun öne çıktığı yer de tam olarak burası.

8 hafta süren ve zihin, ruh, beden sağlığını bütünsel olarak ele alan bu eğitim programında kendinizi yeniden tanıyacak, zihinsel ve duygusal karmaşadan arınacak, içsel kaynaklarınızı güçlendirerek mutlu, sağlıklı, huzurlu, dengeli bir yaşamın kapılarını aralayacaksınız. Program süresince öğreneceğiniz bilgi ve uygulamalarla iyi oluş halinizi ömür boyu sürdürebileceksiniz.

Bu eğitim bugüne kadar kendinize verdiğiniz en değerli hediye ve yatırım olacak.

Unutmayın mutluluk size gelmez, sizden gelir☺

*Katılımcıların mutluluk ve umut düzeyinde, benlik saygısı, öz yeterlilik, öz değer gibi temel kişilik özelliklerinde artış sağladığı, aynı zamanda beyin aktivitesinde değişim yarattığı bilimsel çalışmayla gösterilmiş, Gülferi Yıldırım tarafından geliştirilen eğitim programıdır. Prof. Dr. Sinan Canan’ın danışmanlığını yaptığı bu kapsamda dünyanın ilk nörobilim tezi olarak yayımlanmıştır. Bilimsel makale versiyonları şu anda yayın aşamasındadır.

Eğitim Metodu ve Materyalleri

Bu programda insanın temel fabrika ayarları ve beynin mutluluk ayarlarıyla ilgili güncel, bilimsel bilgileri edinirken, hayatınızda olumlu yönde kalıcı dönüşüm yaratacak deneyimsel uygulamalarla karşılaşacaksınız.

8 hafta boyunca, haftada bir, ortalama 120 dakika sürecek online oturumlarda her hafta işleyeceğimiz konular ve yapacağımız uygulamalar yer alacak. Her oturum sonunda bir sonraki oturuma gelene kadar uygulamanız gereken kolay ve keyifli ödevleriniz olacak. Bu ödev ve uygulamalarla beynin nöroplastisite özelliğinden yararlanarak bilgiyi kalıcı şekilde deneyime dönüştürüyor olacaksınız. (Ödevler yönlendirmeli meditasyon kayıtları, mindfulness egzersizleri, okuma parçaları, kitap, film ve yazı çalışmalarından oluşmaktadır.)

Haftada bir Zoom üzerinden yapılan ana oturumların dışında, haftada bir kez cumartesi günleri 60 dakikalık yoga, pilates, zumba, fitnes vb. farklı türlerde bedensel egzersiz seanslarımız olacak. Cumartesi günü olacak seanslar, katılımcılarımızın çoğunluğunun müsaitlik durumuna göre belirlenecektir. Cumartesi seanslarına katılım mecburi olmamakla birlikte katılımınız programın etkisini güçlendirecektir.

8 Haftalık Programın İçerik ve Akışı:

  • Zihin sağlığı
  • Beden sağlığı
  • Duygusal denge

Üçü ayrılmaz şekilde bir birine bağlıdır. 8 hafta süresince işleyeceğimiz tüm derslerde adım adım her alana aşağıdaki şemada görülen araçlarla dokunacağız.

ONLINE MUTLULUK OKULU

ONLINE MUTLULUK OKULU

*Haftalık oturum planında yer alan konuların yeri eğitmen tarafından grup dinamiği ve ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir.

Yeni grup açılış tarihi sosyal medyadan duyurulmaktadır.