İletişime Geçin

Gülferi Yıldırım

Gülferi Yıldırım

Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı Eğitmen, ICF Nörokoç

 İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programının ardından aynı üniversitede Nörobilim Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Geliştirdiği eğitim programı ile insanların mutluluk düzeylerinin sürdürülebilir olarak arttırılabileceğini ve beyin aktivitesinde yarattığı değişimi gösteren dünyanın ilk araştırmasını nörobilim tezi olarak yayınlanmıştır. Halen Üsküdar Üniversitesi'nde Nörobilim alanında doktora yapmaktadır.

Kurumsal dünyada, 30 yıla yakın süredir kurumsal dönüşüm, organizasyonel yapılanma, pazarlama ve iletişim konularında danışmanlık ve liderlik yapmaktadır. Dünyagöz grubunun kurucularından olan Gülferi Yıldırım, 25 yıl aktif olarak grubun yönetim kurulunda yer almıştır. 2014 yılından bu yana İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Mutlu İnsan, Zihin Ruh Beden Festivali”nin kurucusudur.

Profesyonel ve kişisel gelişim yolculuğunda, Türkiye’den Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerden bazıları; Oxford, MIT, University of Massachusetts gibi dünyanın saygın üniversitelerinde aldığı eğitimlerdir. Aynı zamanda Türkiye’nin ICF onaylı ilk Nörokoçlarındandır.

Doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerini, batı bilimi ışığında, hayat deneyimleriyle sentezleyerek oluşturduğu programlarla kişilerin içsel kaynaklarını güçlendirerek yaşam doyumlarını arttırmaktadır. Kurumsal eğitimlerde, çalışan bağlılığını ve liderlik becerilerini geliştirerek kurumların performans ve verimliliğine   katkı sağlamaktadır.

Bir erkek çocuk annesi olan Gülferi Yıldırım’ın başta yelken ve snow board olmak üzere doğa sporları, müzik, dans, seyahat ve yeni deneyimler vaz geçilmezidir.