İletişime Geçin

BİREYSEL DANIŞMANLIK VE KOÇLUK

Gülferi Yıldırım ile

Hayallerindeki hayata birlikte yürüyebiliriz. 

Günümüz dünyasında gerek iş gerek sosyal yaşamda başarılı ve mutlu olmak, sıra dışı seviyelerde zihinsel güç ve duygusal denge gerektiriyor. Hayatın üzerimizde yarattığı stresi, ilişkilerimizi yönetebilmek, endişe, kaygı, korkularla ile baş edebilmek, iş ve sosyal yaşam dengesini kurabilmek, hedeflerimiz ve hayallerimize ulaşmak sanki giderek zorlaşıyor. Çokluk içinde yokluk hissiyle yaşayabiliyor, zihinsel, ruhsal ve bedensel sağlığımız bozulabiliyor.

BİREYSEL DANIŞMANLIK VE KOÇLUKGüzel haber ise yukarıda bahsettiğim her konunun öğrenilebilir, geliştirilebilir zihinsel bir beceri olması! Beyninin doğuştan sahip olduğu potansiyeli kullanarak zihin yapını dolayısıyla kendini ve hayatını dönüştürebilirsin.  

Kendi hayatımı iyileştirmek için uzun yıllar önce çıktığım yol beni önce kişisel gelişim alanında dünyanın pek çok farklı yerinde kişisel gelişim kapsamına konulabilecek eğitimlere götürdü. Edindiğim deneyimlerin üzerine özellikle psikoloji ve nörobilim alanında aldığım akademik eğitimler ve  bilimsel araştırmalar  eklenince,  aslında hayatın kolaylıkla yaşanabilir büyük bir mucize olduğunu ve aynı zamanda aradığım her şeyin beynimin içinde olduğunu gördüm. Tüm bu deneyim ve eğitimlerden edindiğim uygulamaları nörobilim, pozitif psikoloji ve mindfulness ekseninde birleştirerek grup eğitimlerim veya bireysel danışmanlık seanslarıyla ihtiyacı olanlara aktarıyorum. 

Benimle bire bir çalışarak yaşamınızda zorlandığınız alanlarda fark yaratmaya hazırsanız, ben de yoldaşlık etmek için buradayım.

1- TEK SEANSLIK DANIŞMANLIK: Ortalama 1,5 saatlik danışmanlığı aşağıdaki durumlarda öneriyorum.

  1. Sebebini bildiğiniz veya bilmediğiniz sıklıkla deneyimlediğiniz bazı olumsuz duygular ve davranış kalıplarınızın kaynakları hakkında farkındalık kazanmak.
  2. Önünüzdeki seçenekleri değerlendirmeniz gereken gündeminizde spesifik bir konu var ise.
  3. Benim uzmanlık ve tecrübe alanıma giren konularda mentörlük ve/veya danışmanlık için.
  4. İyi performans göstermeniz gereken toplantı, etkinlik, görüşme, sınav veya geçirilecek bir ameliyat, operasyon gibi bir durum var ise, zihinsel ve duygusal olarak hazırlanmak için.

2- NÖRO KOÇLUK PAKETİ: 4 Seans     BİREYSEL DANIŞMANLIK VE KOÇLUK

Değişim, dönüşüm bir süreçtir ve 4 haftalık kendinize vereceğiniz taahhüt, belli bir seviyede zihinsel/duygusal değişim ve sorunlarınıza farklı bakış açılarıyla çözüm bulabilmek için önemlidir. Beyin böyle çalışıyor. Duygu, düşünce, davranış ve seçimleriniz arasındaki ilişkilere dair geliştireceğiniz farkındalıkla hayatı daha kolay, duygusal olarak dengede ve tatminkar yaşamanızın önü açılır. Huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı bir yaşam sürmek ve iyi yaş almak herkes için mümkün.

Hayatınızda bütünsel bir iyilik haline ihtiyacınız var ise, yeni başlayan danışanlarıma, 4 seanslık paketle başlamayı öneriyorum. Hayat boyu kullanacağınız temel bilgi ve araçları da öğrenmiş oluyorsunuz. 

Birlikte yol almaya karar veririsek süreç şöyle işliyor.

  1. Seanslar Zoom üzerinden online olarak 1 hafta/10 gün aralıklı buluşmayla ilerliyor.
  2. Seans süresi  50-60 dakika sürüyor. İlk seans daha uzun olabiliyor.
  3. Seanslar arasında video/ses kayıtlarından oluşan sizin bireysel ihtiyacınıza göre meditasyon-mindfulness uygulamalarını ödev olarak verebiliyorum. Hem bilinçli hem bilinçdışı zihniniz üzerinde çalışıyoruz.
  4. 4 seans tamamlandıktan sonra ücretsiz değerlendirme seansı yapıyoruz. İhtiyaç halinde devam edip etmeme kararı veriyoruz. 

(İş, kariyer, ilişkiler alanlarındaki koçluk ve danışmanlığı bu paket kapsamında yapmaktayım)

Ödemeleri seans öncesinde rica ediyorum. Paket seanslarınızı 6 ay içinde kullanma hakkınız oluyor. Nörokoçluk paketinde ikinci seansdan sonra siz veya ben devam etmeme kararı verir isek gerçekleşmeyen seans ücretlerini iade ediyorum. 

* Tüm çalışmalar profesyonel koçluk etiği çerçevesinde yapılmaktadır. Eğer ruhsal sorunlar yaşıyorsanız alan uzmanı psikiyatrist veya uzman psikoloğa baş vurmanızı tavsiye ederim.

3- BİRLİKTE MEDİTASYON YAPALIM: 4 seans

Düzenli meditasyon yapmanın beynin önemli bölgelerini değiştirmek suretiyle zihin, ruh ve beden sağlığı üzerinde sayısız faydalarının olduğu bilimsel olarak pek çok araştırmayla kanıtlanmıştır. Meditasyona yeni başlamak istiyor veya meditasyon pratiğinizi farklı tekniklerle ilerletmek istiyorsanız online 30-40 dakikalık 4 seanstan oluşan bu paketle benimle birlikte meditasyonun iyileştirici gücünü deneyimleyebilirsiniz. 

 

GÜLFERİ YILDIRIM KİMDİR?  BİREYSEL DANIŞMANLIK VE KOÇLUK

İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek  ve Nörobilim yüksek lisans programlarının ardından halen aynı üniversitede nörobilim doktoraya devam etmektedir. Geliştirdiği eğitim programı ile insanların mutluluk, umut, öz-değer, öz-saygı  düzeylerinin sürdürülebilir olarak arttırılabileceğini ve beyin aktivitesinde yarattığı değişimi gösteren dünyanın ilk araştırmasını nörobilim tezi olarak yayınlanmıştır.

Kurumsal dünyada, 30 yıla yakın süredir kurumsal dönüşüm, organizasyonel yapılanma, pazarlama ve iletişim konularında danışmanlık ve liderlik yapmaktadır. Dünyagöz grubunun kurucularından olan Gülferi Yıldırım, 25 yıl aktif olarak grubun yönetim kurulunda yer almıştır. 2014 yılından bu yana İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Mutlu İnsan, Zihin Ruh Beden Festivali'nin kurucusudur.

Profesyonel ve kişisel gelişim yolculuğunda, Türkiye’den Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerden bazıları; Oxford, MIT, University of Massachusetts gibi dünyanın saygın üniversitelerinde aldığı psikoloji, nörobilim, mindfulness ve meditasyon  eğitimleriyken, bir kısmı şamanik, metafizik ve spirituel alanda şifa çalışmalarıdır. Aynı zamanda Türkiye’nin ICF onaylı ilk Nörokoçlarındandır.

Doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerini, batı bilimi ışığında, hayat deneyimleriyle sentezleyerek oluşturduğu programlar ve yöntemlerle kişilerin içsel kaynaklarını güçlendirerek yaşam doyumlarını arttırmaktadır. Kurumsal eğitimlerde, bireysel dönüşüm yoluyla kurumsal kültür dönüşümünü sağlamak ve çalışanların liderlik becerilerini geliştirerek, kurumların performans ve verimliliğine katkı sağlamaktadır.

Bir erkek çocuk annesi olan Gülferi Yıldırım’ın başta yelken ve snow board olmak üzere doğa aktiviteleri, müzik, dans, seyahat ve yeni deneyimler vaz geçilmezidir.