İletişime Geçin

Azize Şahin

Azize Şahin

Bedensel Terapi Yoga&Mindfulness

2006 yılında, kurumsal bir şirkette çalışırken, iş arkadaşımın bana verdiği Osho’nun “Farkındalık” kitabıyla hayata bakış açım değişti. O dönem hobi olarak Tango yapıyordum ve danstaki denge kavramını güçlendirmek için başladığım yoga dersleri de Osho’nun meditasyonlarıyla farklı bir boyut kazandı.

Böylece yoga ve meditasyon öğrenciliğim başlamış oldu. 2009 yılında, bir workshop için gittiğim Hindistan’da eğitmen olmaya karar verdim ve ilk hocalık eğitimimi, Zeynep Aksoy’dan aldım. Eğitimden hemen sonra Cihangir Yoga’da dersler vermeye başladım.

David Cornwell ile Meditasyon Eğitmenlik Eğitimi, Svagito Liebermeister ile Danışmanlığın Zen Yolu, İnsanlarla Çalışmak, Travmaları İyileştirmek (Somatic Experiencing) gibi dönüşüm sağlayıcı eğitimler aldım.

Çeşitli eğitimler ve sertifika programlarıyla özellikle aktif meditasyonlar, mindfulness ve somatik terapi alanında kendimi geliştirmeye devam ederken, akademik olarak Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans yapıyorum.

2006 yılından beri hem kendi deneyimlerim hem de birlikte çalıştığım insanlarda, farkındalık çalışmalarının şifayı beraberinde getirdiğine tanıklık ettim. Her türlü konuda, çözüm dışardan değil, içerden geliyordu ve yöntemler alışık olduğumuz gibi karmaşık değil çok basitti.

Bu farkındalığım, hayatımın amacını belirlememi sağladı. Meditasyon öğretmek ve her insanın kendi içindeki bilgeliği ortaya çıkarmakta bir rehber olabilmek.

Kişisel gelişime meditatif bir bakış açısıyla bireysel danışmanlık ve nörobilim temelli meditasyon ve stres yönetimi konularında kurumsal eğitimler veriyorum.

Hem işim hem  de en keyif aldığım hobim, meditasyonu bilimle birleştiren eğitim programları araştırmak, öğrenmek, hazırlamak ve sunmak.  Bunun dışında, ailemle seyahat etmeyi, film izlemeyi ve arkadaşlarımla sohbet etmeyi seviyorum