İletişime Geçin

Aylin Algun

Aylin Algun

Eğitmen& Koç/ Heal Your Life

41 sene boyunca tüm dünyada etkinliği defalarca kanıtlanmış olan Louisa Hay'in "Heal Your Life" öğretileriyle oluşturulmuş;
Farkındalık ve kendini inceleme
Özgüven
Kendini yönetebilme/Kişisel Liderlik
İlişkiler
Stres Yönetimi ve Dengelenme

eğitimleri.

AYLİN ALGUN KİMDİR?

Eğitmen I Koç I Yazar

Heal Your Life® -  Türkiye Lisanslı Workshop Liderliği ve Koçluk Eğitmeni

İş hayatına medya sektöründe başladı. Sırasıyla Star TV, CNN Türk ve FOX TV’de ayrıca Amerika’da 2 lokal gazetede toplam 15 yıl satış, pazarlama ve projeler alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. Kariyer odaklı bir hayat sürerken, Kişisel Gelişim alanına yoğun ilgisi sebebiyle medya sektörünü bıraktı.

Kişisel gelişim ve koçluğun dünyadaki önemli isimlerinden Dale Carnegie Training’in, 2006’da Türkiye’de kuruluşu ve yapılanmasında yer aldı. Dale Carnegie Türkiye aracılığı ile yaklaşık yedi yıl Türkiye’nin önde gelen kurumlarına farklı iş becerileri alanlarına yönelik eğitimler verdi. Ayrıca Yaşam Koçu ve NLP Master Trainer olarak, belirli bir dönem kişilerle bireysel olarak da çalıştı.

Hayatındaki en büyük değişim, 2 yıl boyunca çare bulunamayan bir hastalıktan, kişisel gelişimin yanısıra insanın ruhsal yolculuğunu da temel alan zihinsel, duygusal ve ruhsal odaklı yeni çağ bütünsel yöntemler aracılığıyla sadece 2 haftada iyileşmesi ile gerçekleşti. O noktadan sonra, Türkiye’den ve dünyadan birçok önde gelen eğitmen ve danışmanla, hayatın her alanına yönelik olarak, yaşam kalitesini arttıran bütünsel yöntemler üzerinde çalıştı.

2012 yılında, dünyada kişisel ve spiritel gelişimin belki de en önemli isimlerinden, Türkiye’de ise kendi ileri derece kanserini hiç bir ilaç kullanmadan iyileştirmesi hikayesi ile kısmen bilinen Louise L. Hay’in Heal Your Life®- Hayatınızı İyileştirin öğretileri ile tanıştı.

Amerika’da sertifikasyonlardan geçerek öğretinin lisanslı bir eğitmeni, ayrıca koçu oldu. Katılıma açık eğitimler, kurumlara yönelik eğitimler ve bireysel seanslarla öğretiyi yaymaya başladı.

2014 başında, Türkiye’deki tek Heal Your Life® Eğitici Eğitmeni olarak, öğretinin uluslararası eğitici yetiştirme ve sertifikasyon yapma hakkına sahip dünyadaki 16 yetkilisinden birisi oldu. 2015 yılında ise bu öğretinin lisanslı koçlarını, ayrıca kurumsal eğitmenlerini de yetiştirmek üzere yetkilendirildi.

Nisan 2016’da İnkılap yayınevi aracılığı ile, romantik ilişkiler odağı üzerinden kişisel ve spiritüel gelişim öğretilerini kapsayan “Aynada Seni Gördüm” adlı ilk kitabı yayınlandı.

Güven konusunu, güveni zorlayan temel durumlar üzerinden anlattığı “Bir Güven Meselesi” adlı kitabı da yine İnkılap tarafından Nisan 2017’de yayınlandı.

Billur TV’de yayınlanan, kişisel gelişim dünyasından isimleri konuk alarak bu alandaki gelişmeleri ve yeni yöntemleri tanıtan “Aylin Algun’la Hayatını İyileştir” adlı bir programı da var.

Bütünsel yöntemlerle verdiği katılıma açık ve kurumsal eğitimleri, bireysel koçluk çalışmaları, yazıları ve konuşmacı olarak yer aldığı organizasyonlar aracılığıyla, kişilerin yaşam kalitelerine değer katma amacıyla çalışmaya devam ediyor.

Ömer (12) ve Emre’nin (10) annesi.

Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisi.